czwartek, 15 grudnia 2011

Makijaże w stylu Japońskim 3

Czas na dalszą dawkę makijaży z różnych popkultur w Japonii ;). Dziś -   Kogyaru, Ganguro, Manba


Chyba najbardziej kontrowersyjne i najczęściej mylone ze sobą nawzajem style. Można je nazwać bliźniaczymi siostrami europejskich „solar” lub "azjatami w negatywie" ;). Charakterystyczne są spalone w solarium lub pomalowane o wiele za ciemnym podkładem twarze, blond włosy oraz białe elementy makijażu takie jak oczy, usta i nos ale w różnym natężeniu. To są wspólne cechy tych 3 styli. Jednak czym się różnią?

Kogyaru(lub czasami Kogal)
Czyli ostre, szkolne uczennice. Opalenizna nie jest zbyt mocna i makijaż jest bardziej stonowany (jeśli w tym wypadku można o czymkolwiek takim mówić :P). Białe elementy makijażu są mocno rozmazane lub prawie całkowicie niewidoczne.Ganguro
Czyli najczęściej spotykana nazwa i przypisywana dwóm pozostałym stylom (Kogyaru i Manba, Yamanba). Opalenizna jest tutaj większa tak samo jak białe akcenty wokół oczu i na nosie. Pod oczami przykleja się neonowe, słodkie naklejki.


 


Manba i Yamanba
Przerysowane i bardziej „agresywne” wersje Ganguro + dziwne fryzury z kolorowymi pasemkami. Twarze jeszcze bardziej spalone a biały makijaż jeszcze bardziej widoczne. Różnicą między nimi jest to że Yamanba ma pomalowaną na biało tylko górną powiekę natomiast Manba ma również dolną. Nazwy wzięte od „yama-uby” – czarownicy z japońskiego folkloru.

Filmiki:
[1]

Skusicie się na któryś z tych makijaży ;)?.
ps. Szczerze mówiąc to kyogyaru widać nawet na Polskich ulicach ;)

1 komentarz:

  1. Kilka lat temu, nawet Manba była obecna wśród polskich dziewczyn! Solar i białe szminki :P Ciekawe, która się teraz przyzna do tej żenady ;)

    OdpowiedzUsuń