czwartek, 19 stycznia 2012

LIOELE Blooming Tox

Kolejny post o błyszczykach firmy Lioele. Zakupiony razem z poprzednimi i również na promocji. Występują w dwóch odcieniach i ja posiadam #1. Na ebay’u są w cenie ok. 70zł z przesyłką.Pozytywnie:
+Efekt
Zakochałam się w tym efekcie! Jest to efekt mokrych warg jednak jest on przecudowny! Lekko przyciemnia usta ale efekt jest oszałamiający :).Nie potrafię tego opisać a niestety nie posiadam na tyle dobrego aparatu by to uchwycić. Można powiedzieć, że to taki „glow” na ustach.
+Trwałość
Wytrzymuje troszkę krócej niż „glossy” ale i tak dobrze się trzymają.
+Aplikator
Tu również jest inny aplikator jednak ten jest… gumowy :). Na początku było mi ciężko lecz teraz uważam, że jest mocno przydatny.
+Kolor
Jak już wspomniałam mam #1 czyli Pink Orange i jest on naprawdę super. Nie nachalny i daje efekt zarówno na wieczorne wyjścia jak i codzienny look.
+Konsystencja:
Tu również nie ma możliwości by włosy się kleiły. Również nie czują go na ustach ale w porównaniu do „glossa” jest troszkę cięższy jeśli można to tak opisać. Natomiast łatwo się go nakłada i jest wydajny.Neutralnie:
-/+ Pieczenie
W informacji o błyszczykach było napisane, że może wystąpić lekkie pieczenie, ale pomyślałam sobie, że pewnie takiej jak w przypadku Carmexa czyli tyle co nic ;). Jednak za pierwszym razem tak mnie zaczęło piec, że przerażona możliwością reakcji alergicznej natychmiast zmyłam błyszczyk. Niepotrzebnie. Pieczenie po czasie ustępuję a po dłuższym używaniu usta się do niego przyzwyczajają i nie boli jak na początku ;). Ale stracha miałam co nie miara.
-/+ Cena
Ja je dostałam na promocji dwa w przecenionej cenie jednego więc OK, ale nie wydałabym 70zł na błyszczyk.
Nie wydaje mi się by wysuszały usta lecz jeśli są suche skórki to po użyciu tego błyszczyka są podkreślone.Negatywnie:
- SMAK!!!
Nie należę do osób dla których zapach błyszczyków jest życiową pasją oraz uwielbiają zjadać wszelkie mazidła ale z tym to jest przegięcie! Raz, dosłownie RAZ zdarzyło mi się „liznąć” troszkę Blooming Tox’a… Myślałam, że oszaleje i wypruję sobie wnętrzności! Smak ma jak jakiś środek do czyszczenia toalet lub inne mocne detergenty… Okropny. Teraz się mocno pilnuję by go nie zjeść ponownie :P.
- Opakowanie
Ja naprawdę nie wiem dlaczego dla 4ml jest opakowanie na prawie 12cm?! Na pewno nie można powiedzieć, że to wersja „torebkowa” lub „mini”. Chociaż z drugiej strony takiego giganta łatwiej znaleźć ;). I sytuacja jest taka sama jak u Blooming Gloss’a.
-Dostępność
Spotkałam się z nimi tylko na jednej aukcji na ebay’u i tylko jednej drogerii internetowej.  To dość mało w porównaniu z niektórymi azjatyckimi kosmetykami.


Podsumowanie:
Mimo dużej ilości „negatywów i neutrali” jest to mój hicior! Nie przebija co prawda Astora który świetnie nawilża ale zajmuje z nim pierwsze miejsce ex aequo. Ogólnie polecam ten błyszczyk każdemu kto ma troszkę więcej gotówki lub po prostu chce przetestować azjatyckie błyszczyki.
9/10

1 komentarz:

  1. Aplikator wygląda bardzo ciekawie, kolor też niczego sobie.

    OdpowiedzUsuń