piątek, 17 lutego 2012

SKINFOOD Lettuce & Cucumber Hydro Gel Eye Mask Sheet

Mowa dziś będzie o mask sheet ale nie takiej zwyczajnej na całą twarz a taką tylko na okolicę oczu. Maseczka taka kosztuje ok. 20zł złoty na ebay’u. Według mnie troszkę drogo zwłaszcza, że jest tylko na jeden raz.Producent:
A hydro-gel eye mask with lettuce and cucumber extracts that deeply hydrates stressed, dry skin around the eyes and soothes tired eyes with a pleasant cooling sensation.”Opakowanie maseczki jest dość duże w kształcie prostokąta. Maskę nakładamy na ok. 20min z czego u mnie 10 zajęło jej nałożenie ;).


W środku znajduję się maseczka jednak nie papierowa a w formie żelu stąd pewnie nazwa „Hydro żel”.  Według mnie ciężko przez to ją aplikować. Nie posiada otworów na oczy ale klapki na powieki które spokojnie można odgiąć na początku aby odpowiednio nałożyć maskę. Według mnie to jest najtrudniejsze zadanie bo ma (moim zdaniem) mało dopasowujący się kształt a na dodatek ciągle się skleja. Jednak mając ją na twarzy nie czuję „obciążenia”.

Działanie oceniam pozytywnie. Po dostaniu się do oczu nic nie podrażnia więc to na plus. Po zdjęciu maseczki skóra jest rozjaśniona i lekko napięta ale przede wszystkim odczuwa się przyjemne odświeżenie połączone z nawilżeniem. Niestety efekt jest krótkotrwały – max kilka godzin.


Pozytywnie:
+Rozjaśnienie
+Nawilżenie
+”Odświeżenie”

Negatywnie:
- Cena
- Ciężkość w użytkowaniu

Podsumowanie:
Na pewno nie kupię ponownie. Efekt zbyt krótkotrwały a nie będę przecież codziennie wydawać 20zł na maseczkę ;). Bardziej opłaca się kupić dobrej jakości krem pod oczy. Natomiast przed uroczystością fajnie ją sobie „zrobić” więc ogólnie polecam :).
7/10

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz